G SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ (İş Makinesi)

G Sınıfı Ehliyet- İş Makinesi Operatörlük Belgesi

» 2918 sayılı Trafik Kanununa göre G sınıfı ehliyet alabilmek için en az 18 yaşını bitirip 19'dan gün almak gerekmektedir.

» Şu andaki yönetmeliğe göre en az ilkokul diploması sahibi olmak gerekli.

» G sürücü belgesi iş makinesi operatörlük belgesi olanların Taşıt Trafiğine açık olan yollarda İş Makinesi kullanabilmek için almaları zorunlu ehliyettir. Operatörlük belgesi olmayanlara verilmemektedir.

» Operatörlük Belgesi Kendi başına G sınıfı Sürücü Sertifikası değildir. Operatörlük belgesi Olan kişiler Herhangi bir sınıf ehliyetleri var ise elindeki ehliyeti ve operatör belgesi ile Trafik tescile başvuru yapıp Gerekli harcı yatırıp ehliyetlerine G sınıfı ehliyet olarak işletebilirler.

» İşmakinesi Operatörlük belgesi iş sahalarında kullanılan forklift, kazıyıcı yükleyici, vinç vs. gibi araçlar için alınması zorunlu belgedir.

» İş Makinesi Operatörlük belgesi almak için adaylar Motordan teorik sınava ve Alacakları Operatörlük belgesi araç cinsine göre uygulama sınavına tabi tutulurlar.


Diğer Ehliyet Sınıfları Hakkına Bilgi Edinmek İçin Aşağıdaki Linkleri Tıklayın


Resim Galeri

Hizmetlerimiz

1998 yılında YÜKSELEN MOTORLU TAŞITLAR OTO KİRALAMA OTOMOTİV TİCARET LTD ŞTİ bünyesinde kurulan sürücü kursumuz faliyetine 10 yıldır devam etmektedir.

Bizimle İletişime Geçin

Bütün sorularınızın cevapları bizde...! Kaliteli ve uygun fiyatlı direksiyon dersi hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için lütfen arayınız.

Adres:Halide Edip Adıvar Cad. No:18
                         Karabağlar / İZMİR
Telefon: +90 - 232 255 69 12
FAX:+90 - 232 255 69 23
GSM: +90 - 533 494 47 28
E-mail:info@yukselensurucukurslari.com